Chmura i cloud hosting – czy warto?

Jeżeli chcemy prowadzić własną stronę internetową lub sklep internetowy z pewnością musimy zainwestować w miejsce na serwerze, na którym będziemy tę stronę czy sklep hostować. Do niedawna dla wielu małych i drobnych przedsiębiorstwie jedynym dostępnym rozwiązaniem były tradycyjny hosting. Dziś jednak coraz częściej decydujemy się na przechowywanie swoich danych w chmurze. Dotyczy to nie tylko plików i dokumentów ale również i stron internetowych,  aplikacji, czy nawet pełnych środowisk programistycznych.

Czy warto przejść na chmurę?

W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań tego typu, cloud hosting ma jedną podstawową zaletę. Na początku naszej działalności w sieci z pewnością nie będziemy potrzebowali dużych zasobów serwera. W takiej sytuacji nie ma więc większego sensu płacić za dużą ilość mocy obliczeniowej a oraz za niezwykle wydajne maszyny.

Jak ograniczyć koszty?

Z czasem jednak te potrzeby z pewnością wzrosną. W tradycyjnym modelu musielibyśmy więc przenieść naszą stronę na lepszy serwer. Tymczasem rozwiązania oparte na chmurze są doskonale skalowalne – wzrosną nasze potrzeby, zapłacimy więcej za moc maszyny. Nie będziemy musieli przenosić się na inne serwery.

Porównanie parametrów hostingu.

Decydując się na cloud hosting sprawdźmy ile kosztuje nas godzina pracy serwera o określonej mocy. W ramach przydzielonych nam zasobów będziemy mogli wykorzystać moc serwera w dowolny sposób. Warto również przejrzeć cennik usług dodatkowych – koszt dodatkowych adresów IP, cena za godzinę pracy administratora, dedykowany support itp.

Więcej na https://datahouse.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*