Gdzie najlepiej pracować za granicą?

Polacy od lat poszukują zarobków w różnych krajach Europy. Decydując się na wyjazd w poszukiwaniu posady, warto wiedzieć, jaka praca za granicą będzie dla nas najbardziej opłacalna i w jakim kraju zarobimy najwięcej w jak najkrótszym czasie.

Praca jako opiekun osób starszych

By otrzymać godziwe wynagrodzenie, nie musimy szukać daleko. U naszych zachodnich sąsiadów znajdziemy wiele ofert pracy dedykowanych dla różnych grup zawodowych. Popularną i dobrze płatną formą pracy, którą jednocześnie można wykonywać bez szczególnych kwalifikacji, jest posada opiekuna osób starszych. Za zajmowanie się emerytami i osobami niesamodzielnymi otrzymamy nawet 4000-5000 zł miesięcznie netto. Tego rodzaju praca za granicą wymaga znajomości języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym, mile widziane jest również posiadanie jakiegoś doświadczenia w opiece. To znakomita możliwość dla osób poszukujących tymczasowego zarobku i chcących jedynie na chwilę wyjechać z kraju.

Poszukiwani pracownicy fizyczni w Danii

Wiele ofert zawodowych znajdziemy również w Danii, gdzie poszukiwani są przede wszystkim pracownicy fizyczni tacy jak sprzątaczki, rzeźnicy, spawacze, ślusarze, pakowacze, ogrodnicy, leśnicy, roznosiciele gazet oraz zbieracze plonów. Najniższa stawka godzinowa w tym kraju to 13,4 euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje kwotę około 500 złotych. Przy takich zarobkach szybko możemy zgromadzić oszczędności czy spłacić zaciągnięte długi. Jedynym wymaganym warunkiem jest zazwyczaj sprawna znajomość języka angielskiego.

Więcej informacji na http://pracazagranica.pl/

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*