Jak znaleźć szybki i bezpieczny serwer na stronę WWW?

Usługi hostingowe w ostatnich czasach ekstremalnie zyskały na popularności. Warto dowiedzieć się jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze serwera i dlaczego właśnie te są tak istotne.

Szybki i bezpieczny serwer na stronę www – co zawiera?

Przy wyborze serwera powinniśmy pomyśleć głównie o bezpieczeństwie. Kilka, o ile nie wszystkie usługi bezpieczeństwa powinny zostać dostarczone przez usługodawcę. Pierwszą i chyba najważniejszą są kopie bezpieczeństwa, które w razie włamania pozwolą przywrócić stronę z powrotem do życia.

Jeżeli chcemy mieć prawdziwy szybki i bezpieczny serwer na stronę www, warto rozważyć usługę serwera wirtualnego (VPS). Choć nie jest to najtańsza usługa, pozwoli na zwiększenie możliwości konfiguracji oraz da użytkownikowi większą kontrolę – w tym dostęp do konta administracyjnego Root.

W roku 2018 bardzo ważnym elementem okazuje się certyfikat SSL, który zabezpiecza domenę przed potencjalnymi atakami oraz zwiększa zaufanie wśród użytkowników. Możemy wyposażyć się również w usługę ochrony antywirusowej serwera czy dodatkowy firewall.

Nie zapominajmy o aspektach technicznych: usługi takie jak dodatkowe wsparcie, powiadomienia SMS i monitoring będą konieczne w przypadku stron obsługujących dużą liczbę użytkowników.

Czy lokalizacja serwera ma znaczenie?

Posiadacze witryn często szukają serwerów ulokowanych na terenie kraju ich użytkowników. Jednak zdecydowanie częściej powinny być wybierane lokalizacje „centralne”, ponieważ taki serwer w większości przypadków sprawdzi się dla osób w sąsiadujących obszarach. Na ten przykład, Polacy, którzy zaopatrzą się w serwer we Francji lub w Niemczech nie odczują wyraźnych spadków wydajności. W rzeczywistości taki wybór może nawet przełożyć się na zmniejszenie opóźnień i czasu odpowiedzi.

Źródło informacji: https://hostilla.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*