Jakie książki Polacy czytają najchętniej?

Czytelnictwo w naszym kraju ma się dość dobrze, ma swoje stałe i wierne grono. Oczywiście jest również sporą grupa, która nie sięga nawet po jedną książkę rocznie. A  na rynku wydawniczym mamy obecnie wszystko, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Kryminały i romanse

Księgarnia internetowa poznań  ma w swojej ofercie wszystko to, co czytelnikowi potrzebne. Jednak i tak Polcay zawsze najchętniej sięgają po kryminały i romanse. Coraz częściej autorzy wydają całe serie, a na każdą kolejną część czeka wierna rzesza fanów. W przypadku kryminałów jeszcze kilka lat temu najchętniej czytaliśmy szwedzkie (Stieg Larsson, Camilla Lackberg), dzisiaj dorównują im amerykańskie (Harlan Cohen, John Grisham). Co najważniejsze coraz częściej sięgamy po polskie tytuły Miłoszewskiego czy Mroza, które niczym nie odbiegają od zagranicznych tytułów.

Romanse i obyczajówki to oczywiście domena kobiet. Księgarnia internetowa poznań posiada niezliczoną ilość pozycji z tej kategorii. Szczególnym wzięciem cieszą się głośne erotyczne powieści czy ulubieńcy czytelniczek, jak Nicholas Sparks czy Danielle Steel.

Poradniki i wywiady

Dużą popularnością cieszą się również książki pisane przez znane gwiazdy. Zarówno są to poradniki  tworzone przez celebrytów jak i wywiady czy wspomnienia gwiazd. Każdego roku na rynku wydawniczym pojawia się wiele takich pozycji i księgarnia internetowa poznań wprowadza je systematycznie do swojej oferty. Książki sygnowane znanymi nazwiskami bardzo dobrze się sprzedają, od zawsze byliśmy ciekawi jak żyją gwiazdy i teraz mamy możliwość dowiedzieć się tego z pierwszej ręki.

Książki bardzo chętnie kupujemy na prezenty. To jeden z lepszych pomysłów mający charakter edulacyjny. Zawsze wybieramy pozycje, ktore próbujemy dopasować do gustu osoby obdarowanej. Poradniki czy wywiady w takiej sytuacji sprawdzają się zawsze, stąd są często wybierane na prezent. Takie tytuły dają kupującym dużą gwarancję, że trafimy z wyborem a obdarowany chętnie sięgnie do przeczytania swojego prezentu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*