Program do projektowania 3D

Jak wiadomo, aby wykonać projektowanie maszyn CAD, konieczny jest program do projektowania 3D. Musi on spełniać określone kryteria, takie jak znormalizowane części i funkcje. Zestaw bibliotek powinien być zgodny z normami danego państwa. Przekłada się to na automatyzację powtarzalnych czynności, a tym samym skrócenie czasu potrzebnego na zrealizowanie zamówienia.

Ważne jest także, żeby projektowanie maszyn CAD ułatwiało wydajne, inteligentne wymiarowanie. Zaawansowane narzędzia mogą pozwalać np. na tworzenie wymiarów z zastosowaniem pomniejszonych okien dialogowych, kontrolujących istotne zmiany, jakie zachodzą w projekcie. Dobry program do projektowania 3D wpiera w tym zakresie pracę projektanta, za pomocą intuicyjnych rozwiązań.

Projektowanie maszyn CAD to obliczenia, tworzenie schematów, a także wizualizowanie obiektów. Żeby ułatwić swoją pracę na każdym etapie, najważniejsze jest dobranie odpowiedniego narzędzia, ale także (a właściwie przede wszystkim!) solidne nauczenie się jego użytkowania. Nawet najlepszy program do projektowania 3D nie spełni swojej funkcji, jeżeli nie będziemy umieć go wykorzystać.

Osoby, które wolą się uczyć w zaciszu własnego biura mogą skorzystać z licznych tutoriali, filmów instruktażowych oraz webinariów. Nieco bardziej efektywnym sposobem wydaje się jednak skorzystanie z profesjonalnych szkoleń. Często np. przez dwa dni warsztatów można więcej się nauczyć, niż przez tygodnie podglądania filmików na YouTubie – choć oczywiście nie zawsze tak musi być.

Rhinoceros

Rhinoceros to ciekawy program przeznaczony dla inżynierów i projektantów CAD/CAM/CAE. Umożliwia tworzenie precyzyjnych obiektów o dowolnych kształtach i wymiarach. Jest on stosowany raczej na potrzeby wzornictwa przemysłowego, ale jego liczne funkcje pozwalają też sięgać po niego w innym celu. W łatwy sposób można zintegrować Rhinoceros z narzędziem, które odpowiada m.in. za projektowanie maszyn CAD (IRONCAD). W tym celu wystarczy pobrać bezpłatny dodatek.

Źródło informacji https://ironcad.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*