Program do projektowania instalacji elektrycznych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest najlepszy program do projektowania instalacji elektrycznych? Jakie powinien spełniać warunki? Jednym z dobrych przykładów jest CADprofi Electrical, czyli nakładka wspierająca pracę elektryków-projektantów. Pomaga m.in. w tworzeniu instalacji zasilających, oświetleniowych, niskiego napięcia itp.

CADprofi to popularny CAD dla elektryka, który jest kompatybilny z takimi narzędziami jak np. GstarCAD. Jest to uzupełniający program do projektowania instalacji elektrycznych, który posiada rozbudowaną bibliotekę symboli stosowanych w instalacjach elektrycznych. Pozwala także na rysowanie ciągów korytek i tras kablowych z automatycznym wstawianiem odpowiednich złączek.

Zaawansowany CAD dla elektryka

Nakładka CADprofi Eletrical to zaawansowany program do projektowania instalacji elektrycznych. Posiada wbudowany system szybkiego numerowania obwodów elektrycznych, gotowe elementy wiodących producentów, a także automatyczną numerację. CAD dla elektryka wyposażony w tyle funkcji jest niezbędnym narzędziem do szybkiej pracy.

CADprofi to nie tylko CAD dla elektryka, to cały pakiet nakładek dedykowanych dla różnych branż. Całość składa się z:

  • CADprofi Suite,

  • CADprofi Electrical,

  • CADprofi HVAC & Piping,

  • CADprofi Mechanical,

  • CADprofi Architectural.

Zdecydowana większość projektantów znajdzie w pakiecie odpowiednie dla siebie narzędzie. Jest to doskonałe, kompleksowe uzupełnienie uniwersalnego oprogramowania CAD. Innym pakietem nakładek, który również stanowi doskonały dodatek do programu, jest CP-Symbols. Elektrycy również tam znajdą aplikację dla siebie.

CP-Symbols Electrical to zestaw bibliotek symboli i obiektów, wspomagających projektowanie instalacji elektrycznych. W skład biblioteki wchodzą: EC i NFPA, Rzuty, Schematy, Oświetlenie, Diagramy i schematy blokowe.

Ciekawą nakładką, rozszerzającą możliwości GstarCAD jest także RaVe. Jest to narzędzie do konwersji zeskanowanych rysunków do plików wektorowych. Jego zaletą jest umożliwienie szybkiego i łatwego wprowadzania zmian / poprawek do zeskanowanych rysunków. Przekłada się to na optymalizację plików wektorowych.

Więcej informacji na https://gstarcad.pl/

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*